میازاکی بازی سولزلایک جدید فرام‌سافتور را کارگردانی نمی‌کند

هیدتاکا میازاکی، کارگردان بازی Elden Ring گفت که احتمالا کارگردانی بازی سولزلایک بعدی استودیو فرام‌سافتور را به فرد دیگری خواهد سپرد.

هیدتاکا میازاکی، رئیس فرام‌سافتور اخیرا اعلام کرد که می‌خواهد وظیفه کارگردانی بازی سولزلایک بعدی استودیو را به فرد دیگری واگذار کند. او در سال ۲۰۰۵ برنامه‌ریز بازی Armored Core: Last Raven بود و سپس در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ به‌ترتیب بازی Armored Core 4 و بازی Armored Core: For Answer را کارگردانی کرد. در ادامه او بازی Demon’s Souls را کارگردانی کرد که پایه‌گذار سبک سولزلایک شد و با بازی Dark Souls در سال ۲۰۱۱ بیشتر شناخته شد.

هیدتاکا میازاکی وظیفه کارگردانی بازی Dark Souls 2 را برعهده نداشت، اما از سال ۲۰۱۵ تقریبا سکان هدایت تمام پروژه‌های اصلی فرام‌سافتور را در دست گرفت و بازی Bloodborne، بازی Dark Souls 3، بازی Déraciné، بازی Sekiro: Shadows Die Twice و بازی Elden Ring را کارگردانی کرد.

بدون شک هیدتاکا میازاکی  به‌عنوان مسئول بزرگ‌ترین پروژه‌های استودیو FromSoftware نقش بسیار بزرگی در موفقیت‌های این توسعه‌دهنده در سال‌های اخیر داشته است، بااین‌حال به احتمال زیاد کارگردانی بازی سولزلایک بعدی فرام‌سافتور برعهده فردی به‌جز میازاکی باشد. او در مصاحبه با رسانه آی‌جی‌ان اعلام کرد که می‌خواهد مسئولیت کارگردانی بازی‌های سولزلایک بعدی را به افراد دیگری واگذار کند و حتی می‌خواهد نقش نظارتی نیز در آن بازی‌ها نداشته باشد.

میازاکی گفت: «بله، فکر می‌کنم به‌احتمال زیاد شاهد حضور کارگردان‌های جدید در آینده خواهیم بود و اگر که این کار را انجام دهیم، مایلم از نظارت بر آن‌ها نیز فاصله بگیرم و هدایت و کنترل کامل آن پروژه‌ها را به کارگردان‌های جدید بسپارم. من واقعا فکر می‌کنم که این بهترین و ساده‌ترین راه برای شکوفایی آن‌ها در آن محیط و پروژه‌های جدید است.»

کارگردان بازی Elden Ring در ادامه از عدم کارگردانی Dark Souls 2 و نقش نظارتی خود در آن پروژه صحبت کرد و آن را یک پشیمانی کوچک نامید. او در این‌باره گفت: «از پروژه‌های زیادی که در آن‌ها به‌عنوان کارگردان فعالیت دارم، لذت می‌برم؛ بنابراین فکر می‌کنم که به نقش نظارتی عادت نکرده‌ام و شاید خیلی هم برای من مناسب نباشد.»

درحال‌حاضر استودیو فرام‌سافتور روی بسته الحاقی Shadow of the Erdtree برای بازی الدن رینگ کار می‌کند. این توسعه‌دهنده فعلا برنامه‌ای برای ساخت بازی Elden Ring 2 یا بسته الحاقی دیگر ندارد. علاوه‌براین فرام‌سافتور می‌خواهد تا در آینده بازی‌های بیشتری از مجموعه Armored Core توسعه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید