خالق شخصیت سونیک در پرونده تجارت درونی اسکوئر انیکس متهم شناخته شد

یکی از خالقان شخصیت سونیک و یک کارمند سابق شرکت اسکوئر انیکس پس از دستگیری به اتهام جرایم تجارت داخلی، اکنون به‌طور رسمی متهم شناخته‌ شده‌اند.

یوجی ناکا، یکی از خالقان شخصیت سونیک و تایسوکه ساساکی، کارمند سابق اسکوئر انیکس پس از اینکه به اتهام جرایم تجارت داخلی شرکت نامبرده دستگیر شدند، اکنون به شکلی رسمی متهم شناخته شدند. طبق اعلام وبسایت NHK، دفتر دادستان عمومی منطقه توکیو مشخص کرده ناکا اطلاعات محرمانه داشته که اسکوئر انیکس قصد ساخت یک اسپین‌آف از مجموعه فاینال فانتزی را داشته است.

این بازی درواقع Final Fantasy VII: The First Soldier بود که با همکاری ATeam Entertainment، سازنده موبایلی ساخته شد. با استفاده از این اطلاعات و علم به اینکه پس از معرفی عمومی این همکاری سهام استودیو به‌شدت افزایش خواهد یافت، ناکا مبلغ ۱۴۴.۷ میلیون ین معادل ۸۳۴ هزار دلار از سهام استودیو را خریداری کرده بوده است. ساساکی هم مبلغ ۱۰۵ میلیون ین برابر ۷۸۷,۳۱۸ دلار سهام خریده است.

هنوز مشخص نیست چه زمانی این دو نفر محاکمه خواهند شد. در زمان اولین دستگیری ناکا هم ادعا شده بود او اقدامی مشابه در بازی موبایلی Dragon Quest Tact ساخته ایمینگ انجام داده است. گفته شده پیش از معرفی این بازی، ناکا که در آن زمان درحال کار روی بازی Balan Wonderland در اسکوئر انیکس بود تقریبا ۱۰ هزار سهام استودیو به ارزش تقریبا ۲.۸ میلیون ین برابر ۲۰ هزار دلار را خریده بود.

در همان زمان شرکت اسکوئر انیکس به‌صورت علنی متعهد شد با مقامات قانونی دراین‌باره همکاری کند: «ما کاملا با درخواست‌های کمیسیون نظارت بر بورس و اوراق بهادار همکاری کرده‌ایم. از آن‌جایی که تحقیقات دفتر دادستان عمومی منطقه توکیو در حال انجام است، ما به همکاری کامل با این تحقیقات ادامه خواهیم داد. ما عمیقا از نگرانی بزرگی که این قضیه برای همه افراد درگیر ایجاد کرده، متاسف هستیم. ما به‌شدت با این حادثه برخورد کرده‌ایم که شامل اقدامات انضباطی درونی علیه کارکنان مظنون است».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید