معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در صربستان تایید شد

صربستان به سومین کشوری تبدیل شد که معامله ادغام اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت را تایید می‌کند. این کشور به‌صورت بی‌قیدوشرط معامله را پذیرفته است.

طبق اعلام رویترز، صربستان پس از برزیل و عربستان سعودی به سومین کشوری تبدیل شد که معامله ۶۸.۷ میلیارد دلاری خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید می‌کند. این معامله هم‌اکنون در دیگر ادارات تنظیم رقابت در سراسر جهان درحال بررسی است. همچنین ادعا شده است مایکروسافت، سازنده ایکس باکس قصد دارد امتیازات و تعهداتی به انجمن تنظیم رقابت اتحادیه اروپا پیشنهاد دهد تا معامله را قبول کنند.

این امتیازات شامل قرارداد ده ساله لایسنس مجموعه Call of Duty به شرکت سونی، سازنده پلی استیشن است. استفان دیونِت، یکی از شرکای شرکت حقوقی مک‌درموت ویل و اِمری اظهارنظر داشته است: «درنهایت چنین اقدامی می‌تواند تضمین‌کننده یک تاییدیه زودهنگام از اتحادیه اروپا باشد و سپس توسط طرفین دربرابر دیگر ادارات ضدانحصاری استفاده شود».

در ادامه او افزود: «اما باید دید مدعیان کنونی چنین امتیازاتی را قبول خواهند کرد یا خیر؛ به‌خصوص از حیث وسعت و اینکه آیا تعهدات مورد بحث، توسط انجمن رقابت بریتانیا (CMA) و انجمن رقابت آمریکا (FTC) پذیرفته خواهند شد». مانند کمیسیون اروپایی، به‌تازگی CMA هم تحقیقات وسیع‌تر خود درباره معامله را آغاز کرد و درهمین‌حال ادعا شده است FTC برای مسدود کردن معامله یک شکایت ضدانحصاری خواهد کرد.

در بیانیه‌های منتشرشده سونی خطاب‌به CMA، این شرکت ادعا کرد اگر مایکروسافت کنترل محتوای بی‌همتای اکتیویژن را به‌دست آورد، ممکن است سخت‌افزار، نرم‌افزار و هزینه سرویس‌های اشتراکی ایکس باکس بیشتر شود. همچنین این شرکت گفت استراتژی واقعی مایکروسافت از خرید اکتیویژن بلیزارد تبدیل کردن پلی استیشن به نینتندو است تا در بازار شوتر بالای هجده‌سال رقابت نکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید