نحوه داستان‌سرایی Elden Ring برای نیل دراکمن الهام‌بخش بوده است

نیل دراکمن، رئیس ناتی داگ اعلام کرد از تکنیک‌های داستان‌سرایی ظریف استفاده‌شده در Elden Ring الهام گرفته است.

به‌تازگی نیل دراکمن علاقه‌ی خود را به سبک داستان‌سرایی مورد استفاده در بازی Elden Ring، جدیدترین محصول منتشرشده‌ی فرام‌سافتور نشان داد؛ در مقایسه با بازی‌های شرکت ناتی داگ به مانند فرانچایزهای Uncharted و The Last of Us. دراکمن در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست توضیح داد از تکنیک‌های داستان‌گویی ظریف استفاده‌شده در بازی الدن رینگ برای کمک به جهان‌سازی با تکیه بر صحنه‌ها و دیالوگ‌ها الهام گرفته است.

دراکمن در این‌باره افزود: «من اخیرا مجذوب آثاری به مانند Elden Ring و Inside شده‌ام که برای داستان‌سرایی خود چندان به شیوه روایت سنتی متکی نیستند. با اینکه برخی از بهترین داستان‌سرایی‌های The Last of Us در بخش‌های سینمایی آن قرار دارند، اما بخش بزرگی از آن در گیم‌پلی، کاوش در محیط و درک تاریخچه‌ی داستان یک محیط با نگاه کردن و بررسی آن است. برای من در حال حاضر، این شیوه داستان‌سرایی بخشی از لذتی است که از تجربه‌ی بازی‌هایی می‌برم که به مخاطبان خود برای کشف موارد مختلف اعتماد دارند. [بازی‌هایی] که دست شما را نمی‌گیرند. این همان چیزی است که من واقعا برای ادامه‌ دادن شیفته‌ی آن هستم».

چهره ترسیده و گریان الی در The Last of Us Part 1

با وجود این علاقه، دراکمن باور ندارد که ناتی داگ در آینده‌ی نزدیک از سبک داستان‌سرایی خود فاصله بگیرد. دراکمن همچنان معتقد است که استفاده از صحنه‌های سینمایی و دیالوگ بخش مهمی از شیوه‌های داستان‌گویی به شمار می‌آیند که توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند از آن استفاده کنند.

دراکمن گفت: «این بدان معنا نیست که ما هرگز دیالوگ یا صحنه‌های سینمایی نخواهیم داشت و فکر می‌کنم این‌ها ابزارهایی در جعبه ابزار شما هستند. همچنین تصور می‌کنم راهی برای پیشرفت این موارد وجود دارد؛ حداقل برای آن دسته از بازی‌هایی که در ناتی داگ می‌سازیم. ما هرگز به‌تنهایی روی دستاوردهای خود اتکا نخواهیم کرد و امتحان کردن چیزهای جدید را که اندکی تفاوت دارند و ممکن است تمام بازیکنان آن را دوست ناشته باشند، مناسب می‌دانم. در مورد چیزهایی که اکنون روی آن کار می‌کنیم، می‌توانم به شما بگویم که تیم‌ها از پروژه‌های مختلف ما در ناتی داگ بسیار هیجان‌زده هستند».

دراکمن اخیرا با نشریات مختلفی گفت‌وگو داشته است که یکی از دلایل آن نزدیک شدن به زمان پخش اقتباس تلویزیونی The Last of Us از شبکه HBO است. این سریال قرار است از صبح ۲۶ دی (۱۵ ژانویه) امسال پخش شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید