افزایش مجدد قیمت ایکس باکس سری ایکس در هند

مایکروسافت برای سومین بار قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس و لوازم جانبی آن را در بازار هند افزایش داده و این افزایش قیمت را از ماه نوامبر اعمال خواهد کرد.

 

ایکس باکس سری ایکس یک بار دیگر در بازار هند با افزایش قیمت مواجه شده و از ماه نوامبر با قیمت ۵۵۹۹۰ روپیه معادل ۶۸۳ دلار به فروش خواهد رسید. این افزایش قیمت شامل لوازم جانبی کنسول از جمله کنترلرهای آن نیز می‌شود. این سومین بار است که قیمت کنسول سری ایکس از زمان عرضه در کشور هند افزایش یافته است. ایکس باکس سری ایکس در سال ۲۰۲۰ با قیمت ۴۹۹۹۰ روپیه معادل ۶۱۰ دلار در هند عرضه شده بود.

درحال حاضر خبری در رابطه با افزایش قیمت احتمالی کنسول ایکس باکس سری اس، پیشنهاد اقتصادی مایکروسافت درکنار کنسول سری ایکس منتشر نشده است. البته که این کنسول هم اخیراً و در ماه اوت کمی گران‌تر شده و قیمت آن به ۳۷۹۹۰ روپیه (۴۶۳ دلار) رسیده بود.

از سوی دیگر، قیمت پلی استیشن ۵ از زمان عرضه در بازار هند بدون تغییر باقی مانده اما برخی کارشناسان معتقدند که احتمالاً کنسول نسل نهمی سونی هم به این سرنوشت دچار خواهد شد.

ایکس باکس سری ایکس با پس زمینه پرچم هند

همان‌طور که اشاره شد، کنترلرهای ایکس باکس هم گران‌تر از قبل به فروش می‌رسند اما افزایش قیمت آن‌ها خفیف‌تر خواهد بود. کنترلرهای وایرلس Robot White و Carbon Black ایکس باکس با کابل رنگی USB-C که ابتدا با قیمت ۵۶۹۰ روپیه (۷۰ دلار) عرضه شده بود، حالا ۵۹۹۰ رویپه (۷۳ دلار) تعیین قیمت شده است. کنترلر Elite Series 2 گران‌قیمت‌ترین مدل در میان دسته‌های ایکس باکس است که درحال حاضر ۱۷۹۹۰ روپیه یا ۲۲۰ دلار قیمت دارند.

مایکروسافت تاکنون قیمت کنسول‌ها و لوازم جانبی خود را در آمریکا ثابت نگه داشته اما موفق به تکرار این رویکرد در بازارهای بزرگ و مهمی مانند هند نشده است. فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت اخیراً گفته بود که «ما تاکنون قیمت کنسول‌ها، بازی‌ها و حق اشتراک سرویس‌های اشتراکی ایکس باکس را بدون تغییر نگه داشتیم اما بعید است بتوانیم این کار را برای همیشه ادامه دهیم. فکر می‌کنم بالاخره مجبور به افزایش قیمت محصولات تا سطح مشخصی خواهیم بود، اما برای ما خیلی مهم بود که در فصل تعطیلات امسال قیمت‌ها را در کشور ثابت نگه داریم.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید