امکان عرضه نسخه ارزان‌تر سرویس ایکس باکس گیم پس با تبلیغات

بنابر یک نظرسنجی، ممکن است مایکروسافت نسخه ارزان‌تر و دارای تبلیغات از سرویس ایکس باکس گیم پس را عرضه کند.

یک نظرسنجی از سوی مایکروسافت در فضای اینترنت منتشر شده است که از بازیکنان می‌پرسد آیا حاضرند مبلغ کمتری از هزینه ماهانه سرویس ایکس باکس گیم پس پرداخت کنند و در عوض محدودیت‌های بیشتری داشته باشند یا خیر. یکی از گزینه‌ها پرداخت مبلغ کمتر توسط بازیکن در ازای دسترسی دیرتر به بازی‌های فرست‌پارتی ایکس باکس است که ممکن است این تأخیر تا شش ماه طول بکشد.

همچنین نسخه ارزان‌تر ممکن است شاهد تبلیغات یکپارچه به‌عنوان بخشی از سرویس باشد؛ هرچند مشخص نیست این تبلیغات چگونه ظاهر خواهند شد. با اینکه یک نظرسنجی لزوما به‌معنی عرضه قطعی این مدل ارزان‌تر ایکس باکس گیم پس نیست، اما نشانه‌ای است که مایکروسافت قصد دارد تعداد مشترکین سرویس را بیشتر کند. فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس هم پیش‌تر اقرار کرده بود با وجود پذیرش قوی این سرویس روی پی‌سی، اما سرعت عضو شدن مشترکین روی کنسول کاهش داشته است.

براساس صحبت‌های شرکت مایکروسافت در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی، گیم پس بیش از ۲۵ میلیون کاربر دارد. این شرکت در جریان تحقیقات اداره تنظیم رقابت انگلیس از معامله اکتیویژن بلیزارد ادعا کرده بود این سرویس روی ۶۳ میلیون کنسول نصب شده است. همچنین ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت هم ادعا کرده بود رشد کاربران سرویس گیم پس روی تمامی پلتفرم‌ها ناشی از قدرت کنسول‌ها است. او افزود:

«مشترکان پی‌سی گیم پس نسبت به سال قبل ۱۵۹ درصد افزایش یافته و با کلاد گیمینگ ما درحال تغییر نحوه توزیع، تجربه و تماشای بازی‌ها هستیم. تا امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر از این سرویس برای استریم بازی تاکنون استفاده کرده‌اند». در همین ماه گزارش شده بود درآمد این سرویس در سال ۲۰۲۱ تنها روی کنسول نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید