آموزش اجرای بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس

 

بروزرسانی جدید مرورگر Microsoft Edge مبتنی برChromium، به زودی برای کنسول ایکس باکس در دسترس خواهد بود. کمپانی مایکروسافت همچنین پشتیبانی از صفحه کلید و ماوس را به این مرورگر اضافه کرده است که استریم کردن بازی‌های استیم روی ایکس باکس را از همیشه آسان‌تر می‌کند.

آزمایش کنندگان و تستر‌های ایکس باکس هم‌اکنون می‌توانند به این نسخه جدید از مرورگر Edge  دسترسی پیدا کنند و برای اولین بار ماوس را در نسخه کنسول مرورگر امتحان کنند، اما کاربران معمولی برای عرضه نهایی این بروزرسانی باید کمی صبور باشند. با وجود چند اشکال و باگ آشکار در مرورگر، عمل‌کرد آن نسبتا خوب و قابل قبول است. با استفاده از مرورگر می‌توانید اسناد مختلف را با استفاده از نرم‌افزار Microsoft Office باز کنید، در انجمن Discord به‌راحتی با کیبورد تایپ کنید و بازی‌های مختلف را اجرا کنید.

آموزش اجرای بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس

نحوه اجرای بازی های استیم روی ایکس باکس سری ایکس

برای اجرای بازی‌هایی مانند بازی Portal و بازی Team Fortress 2، نمی‌توانید به‌صورت مستقیم آن‌را از استیم اجرا کنید، بلکه به سیستم شخص ثالثی مانند Parsec نیاز دارید که با استفاده از آن می‌توانید به رایانه‌ شخصی خود یا دیگران متصل شوید. البته اولین انتخاب بسیاری از بازیکنان برای استریم، استفاده از سرویس Nvidia’s GeForce Now خواهد بود، اما این برنامه هنوز از مرورگر Edge پشتیبانی نمی‌کند.

راه اندازی این مرورگر برای استریم بازی‌ها بسیار آسان است:

  1. نرم‌افزار کنترل از راه دوری (مانند Parsec) را روی رایانه‌ شخصی خود نصب کنید که قابلیت اتصال به سیستم از طریق مرورگر را نیز برای شما فراهم کند.
  2. موس و کیبورد خود را به‌وسیله کابل USB به کنسول خود متصل کنید.
  3. مرورگر Microsoft Edge را باز کنید.
  4. از طریق مرورگر کنسول به رایانه شخصی خود متصل شوید.

این قابلیت درحال حاضر تجربه ایده آلی برای کاربران ایکس باکس در استفاده از موس و کیبود نیست. مشکلاتی مانند ظاهر شدن ناگهانی کیبورد مجازی روی صفحه، پینگ بالا و کیفیت اتصال، مجموعه کوچکی از مشکلات این روش هستند. اما این روش نشان دهنده آینده‌ای درخشان برای کنسول‌ها است. البته رئیس ایکس باکس، فیل اسپنسر، اخیراً نوید اجرای بازی‌های رایانه شخصی از طریق سرویس ابری ایکس باکس را به بازیکنان داده است.

همانطور که اشاره کردیم، این مرورگر درحال حاضر فقط در دسترس افراد محدودی است، اما به‌زودی برای بازیکنان معمولی نیز قابل دسترسی خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید