آموزش جامع اتصال دسته Xbox one و Xbox 360 به گوشی اندروید، آیفون و کامپیوتر

 

با اتصال دسته Xbox one و ایکس باکس ۳۶۰ به کامپیوتر و گوشی می‌توانید از بازی‌های بی شمار این پلتفرم‌ها لذت بیشتری برده و راحت‌تر از قبل بازی کنید.

اتصال دسته بازی Xbox One و Xbox 360 به گوشی اندروید، آیفون و کامپیوتر انتخابی مناسب برای کسانی خواهد بود که صاحب یک کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰ و یا ایکس باکس وان هستند و می‌خواهند بدون هزینه جدا برای خرید گیم پد، از دسته ایکس باکس خود برای بازی کردن در گوشی و PC نیز استفاده کنند. از همین رو، در این مقاله به نحوه اتصال دسته ایکس باکس به گوشی اندروید، iOS و کامپیوتر خواهیم پرداخت. برای یادگیری نحوه اتصال سایر دسته کنسول‌های بازی به کامپیوتر نیز می‌توانید سری به این مقاله بزنید.

آموزش اتصال دسته Xbox One به کامپیوتر


اتصال دسته Xbox One به کامپیوتر‌های تحت ویندوز و همچنین کامپیوتر‌های مبتنی بر Mac امکان پذیر خواهد بود.

دقت داشته باشید که فقط دسته های بی سیم جدید Xbox One بلوتوث دارند و دسته قدیمی (که تولید آن نیز متوقف شده) چنین قابلیتی ندارد. برای تشخیص دسته قدیمی و دسته جدید کافیست به شکل و رنگ قسمت بالایی دسته که طرح پلاستیکی دارد نگاه کنید. در تصویر بالا نیز این تفاوت مشخص شده است.

 

آموزش اتصال دسته Xbox به ویندوز

اتصال دسته xbox کامپیوتر

وصل کردن دسته Xbox One به ویندوز از طریق کابل، بلوتوث و دانگل امکان پذیر است که در پایین می‌توانید توضیحات مربوط به هرکدام را مشاهده کنید.

اتصال دسته Xbox One به ویندوز از طریق کابل

اگر نیازی ندارید که از دسته ایکس باکس وان خود به صورت بی‌سیم استفاده کنید، می‌توانید به سادگی آن را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کرده و ویندوز به صورت اتوماتیک آن را شناسایی خواهد کرد. اگر دسته Xbox One شما بی سیم است، می‌توانید از کابل شارژ دستگاه برای این کار استفاده کنید و اگر هم از یک دسته سیمی استفاده می‌کنید، به سادگی همانند اتصال آن به کنسول آن را به کامپیوتر وصل کنید.

اتصال دسته Xbox One به ویندوز از طریق بلوتوث

اگر کامپیوتر دسکتاپ یا لپتاپ شما به بلوتوث مجهز است، می‌توانید به سادگی دسته ایکس باکس وان خود را به آن متصل کرده و به صورت بی‌سیم با آن بازی کنید. برای اتصال دسته ایکس باکس وان به ویندوز از طریق بلوتوث مراحل زیر را دنبال کنید:
 • مرحله اول: به تنظیمات ویندوز رفته و Devices را انتخاب کنید.
 • مرحله دوم: با کلیک بر روی تنظیمات بلوتوث از روشن بودن بلوتوث دستگاه خود اطمینان حاصل کرده و در همین صفحه بمانید.
 • مرحله سوم: با پایین نگه داشتن دکمه Sync، دسته خود را به حالت اتصال ببرید.
 • مرحله چهارم: در کامپیوتر خود Add Bluetooth or other device را انتخاب کرده و روی Bluetooth کلیک کنید تا کامپیوتر دسته را جستجو کند.
 • مرحله پنجم: بعد از پیدا کردن دسته توسط کامپیوتر آن را انتخاب کنید.

اتصال دسته Xbox One به ویندوز از طریق دانگل

اگر به وصل کردن دسته ایکس باکس از طریق بلوتوث به کامپیوتر علاقه ندارید، می‌توانید به سادگی دانگل مخصوص Xbox One را خریداری کرده و دسته بازی خود را به آن متصل کنید.

 

آموزش اتصال دسته ایکس باکس وان به Mac

اتصال دسته ایکس باکس به مک

اتصال دسته Xbox One به کامپیوتر‌های تحت مک به دو روش اتصال از طریق بلوتوث برای دسته Xbox One S و اتصال از طریق کابل برای دسته‌های Xbox 360 و Xbox One امکان پذیر خواهد بود.

اتصال دسته Xbox One S به کامپیوتر تحت مک

 • مرحله اول: با فشردن دکمه Xbox، دسته ایکس باکس بی‌سیم خود را روشن کنید.
 • مرحله دوم: با پایین نگه داشتن دکمه Sync دسته را به حالت اتصال ببرید.
 • مرحله سوم: در کامپیوتر با رفتن به System Preferences از طریق منوی اپل بر روی Bluetooth کلیک کنید.
 • بر روی دکمه Pair در مقابل Wireless Controller کلیک کنید.

 

اتصال دسته های Xbox 360  و Xbox One به کامپیوتر تحت مک

 • مرحله اول: جدیدترین نسخه از ۳۶۰Controller را از GitHub دانلود کنید.
 • فایل pkg را باز کرده و مراحل مربوطه را تا انتها ادامه دهید. لازم به ذکر است بعد از نصب این برنامه سیستم شما ریبوت خواهد شد؛ بنابراین از ذخیره کردن فایل‌های مهم خود پیش از ریبوت اطمینان حاصل کنید.
 • بعد از ریبوت شدن کامپیوتر، System Preferences را از منوی اپل باز کنید. حالا Xbox 360 Controllers به این قسمت اضافه شده است؛ آن را انتخاب کنید.

اتصال دسته ایکس باکس 360 به مک

 • دسته ایکس باکس وان یا ایکس باکس ۳۶۰ خود را به کامپیوتر متصل کرده و عملکرد آن را به شکل دلخواه خود تنظیم و ذخیره کنید.

با پشت سر گذاشتن این مراحل، کار اتصال دسته Xbox 360  یا Xbox One به کامپیوتر تحت مک به پایان رسیده و می‌توانید از بازی کردن با آن لذت ببرید.

اتصال دسته ایکس باکس

آموزش اتصال دسته Xbox one به گوشی اندروید

اتصال دسته xbox one به موبایل

 • مرحله اول: با فشردن دکمه Xbox، دسته ایکس باکس بی‌سیم خود را روشن کنید.

اگر یک دسته بی‌سیم بلوتوثی دارید، می‌توانید آن را با قرار دادن در حالت اتصال (Pairing) به دستگاه اندروید متصل کنید. این کار با پایین نگه داشتن دکمه Sync (بالای دسته) ممکن خواهد بود.

دکمه اتصال دسته ایکس باکس

 • مرحله دوم: با مراجعه به تنظیمات گوشی اندروید خود به صفحه بلوتوث آن بروید.
 • مرحله سوم: بلوتوث دستگاه را روشن کنید تا دسته بازی ایکس باکس را مشاهده کنید.
 • مرحله چهارم: در این مرحله برای پایان کار اتصال دسته Xbox به گوشی اندروید، آن را از فهرست اتصال بلوتوث گوشی خود انتخاب کنید که با اسم Xbox Wireless Controller مشخص است.

اکنون دسته ایکس باکس به گوشی اندرویدتان متصل شده است و می‌توانید از بازی کردن با آن لذت ببرید.

آموزش اتصال دسته Xbox one به آیفون و آیپد

وصل كردن دسته xbox به آيفون

اتصال دسته Xbox one به آیفون و آیپد نیز که تحت سیستم عامل iOS کار می‌کنند تقریبا مشابه گوشی‌های اندرویدی خواهد بود. برای اتصال دسته Xbox one به iOS مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله اول: با فشردن دکمه Xbox، دسته ایکس باکس بی‌سیم خود را روشن کنید.

اگر یک دسته بی‌سیم بلوتوثی دارید، می‌توانید آن را با قرار دادن در حالت اتصال (Pairing) به دستگاه iOS متصل کنید. همانطور که پیشتر هم گفتیم، این کار با پایین نگه داشتن دکمه Sync (بالای دسته) ممکن خواهد بود.

 • مرحله دوم: با مراجعه به تنظیمات آیپد یا آیفون خود صفحه مخصوص بلوتوث را باز کنید.
 • مرحله سوم: بلوتوث دستگاه را روشن کنید تا دسته بازی ایکس باکس را مشاهده کنید.
 • مرحله چهارم: در این مرحله برای پایان کار اتصال دسته Xbox به آیپد یا آیفون، آن را از فهرست اتصال بلوتوث گوشی خود انتخاب کنید که با اسم Xbox Wireless Controller مشخص است.

اکنون دسته ایکس باکس به دستگاه iOS شما متصل شده است و می‌توانید از بازی کردن بازی‌های iOS با آن لذت ببرید.

آموزش اتصال دسته Xbox 360 به کامپیوتر و گوشی

برای اتصال دسته با سیم Xbox 360 نیاز است یک سری لوازم جانبی تهیه کنید که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. اتصال دسته بی‌سیم ایکس باکس ۳۶۰ به گوشی‌های اندرویدی نیز با نصب نرم افزارهای مخصوص امکان پذیر خواهد بود.

اتصال دسته ایکس باکس ۳۶۰ به کامپیوتر با بلوتوث

برای انجام این کار، ابتدا نیاز به تهیه دستگاه Wireless Receiver خواهیم داشت که مایکروسافت هم برای اتصال دسته بی سیم ایکس باکس ۳۶۰ به PC عرضه کرده است. تصویر این قطعه را در پایین مشاهده می‌کنید. برای این کار از سایر رسیورها مانند HDE Wireless Receiver و یا Komodo Wireless Gaming Receiver نیز می‌توان استفاده کرد.

پس از تهیه و اتصال دستگاه Wireless Receiver به پورت USB کامپیوتر، دستگاه را روشن کرده و سپس دکمه Xbox روی دسته را فشار دهید. سپس دکمه Sync را نگه دارید تا دستگاه ، دسته را شناسایی کند. اگر از کنترلر اورجینال ایکس باکس ۳۶۰ استفاده می‌کنید، بلافاصله صفحه نصب نرم افزار مخصوص دسته بالا می‌آید. اگر از دسته اورجینال استفاده نمی‌کنید، نیاز است که برنامه اتصال دسته ایکس باکس به کامپیوتر را طریق این لینک از سایت مایکروسافت دانلود کنید. سپس دسته و رسیور را یک بار خاموش و روشن کرده و دوباره مراحل اتصال را انجام دهید.

 

اتصال دسته ایکس باکس ۳۶۰ به گوشی با بلوتوث

همانطور که در ابتدای این بخش نیز اشاره کردیم، برای اتصال دسته ایکس باکس ۳۶۰ به گوشی نیاز به یک سری لوازم جانبی و نرم افزار داریم که برای شروع کار لازم است آن‌ها را تهیه کنید. یکی از این لوازم ضروری، کابل OTG است. از این کابل برای اتصال هر نوع دستگاه USB به گوشی استفاده می‌شود

دومین قطعه مورد نیاز، دستگاه Wireless Receiver است که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم. این قطعه زمانی به کار می‌آید که قصد داشته باشید دسته بی سیم ایکس باکس ۳۶۰ را به گوشی متصل کنید.

برای اتصال دسته با سیم ایکس باکس ۳۶۰ به گوشی ، فقط کافیست کابل OTG را به گوشی خود وصل کرده و سپس کابل کنترلر را به OTG متصل کنید. این کار به راحتی و بدون هیچ دردسری صورت می‌گیرد. برای این کار حتی نیاز به نصب برنامه خاصی هم نیست.

اما وصل شدن دسته ایکس باکس ۳۶۰ به گوشی با بلوتوث کمی پیچیده‌تر خواهد بود. ابتدا کابل OTG را به گوشی وصل کرده و سپس دستگاه Wireless Receiver را از طریق OTG به گوشی متصل کنید. در مرحله بعد، ابتدا دسته ایکس باکس ۳۶۰ و سپس رسیور را روشن کنید. دکمه Sync روی دسته را نگه دارید تا به رسیور متصل شود. این روش نیز نیاز به هیچ نرم افزاری ندارد و بدون دردسر می‌توانید از انجام بازی لذت ببرید.

 

سخن پایانی

اتصال دسته xbox

بطور کلی در این مطلب سعی کردیم به سوالاتی مانند «چگونه دسته ایکس باکس ۳۶۰ را به گوشی وصل کنیم» و یا «آموزش وصل کردن دسته Xbox one به گوشی» پاسخ دهیم تا آموزش جامعی در این مسیر باشد. امیدواریم راهنمای ارائه شده در این مقاله در زمینه اتصال دسته Xbox one و ایکس باکس ۳۶۰ برای شما مفید واقع شده و توانسته باشید دسته ایکس باکس خود را با موفقیت به گوشی اندروید، آیفون و کامپیوتر متصل کنید. شما همراهان گرامی گیم کلوپ(بازی فروش) همچنین می‌توانید با مشارکت در بخش نظرات ما را از دیدگاه خود در رابطه با این مطلب مطلع سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید