رشد ۲۰۲ درصدی فروش PS5 در اروپا طی ژانویه ۲۰۲۳ نسبت به سال گذشته

در بازارهای اروپایی، فروش پلی استیشن ۵ در ماه ژانویه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۲۰۲ درصد بیشتر از فروش PS5 در ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی شد.

افزایش سرعت تولید و عرضه‌ی کنسول PS5 سونی باعث شده است که طی چند هفته‌ی اخیر در میان جدیدترین اخبار بازی بارها شاهد گزارش‌های رشد فروش آن باشیم. حالا می‌دانیم که فروش ماهانه‌ی پلی استیشن ۵ در اروپا طی ژانویه ۲۰۲۳، رشد ۲۰۲ درصدی نسبت به ژانویه ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد. در حقیقت فروش PS5 در اروپا طی نخستین ماه سال میلادی در مقایسه با بازه‌ی زمانی مشابه در سال قبل، بیشتر از سه برابر شده است.

کریستوفر درینگ، سردبیر رسانه‌ی گیمزاینداستری اعلام کرد این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فروش نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری ایکس/اس در اروپا طی ژانویه ۲۰۲۳ نسبت به ژانویه ۲۰۲۲ با مقداری افت مواجه شد. فروش سوییچ در اروپا در ژانویه ۲۰۲۳ افت ۱۱ درصدی نسبت به ژانویه ۲۰۲۲ دارد. Xbox Series X/S که در رتبه‌ی سوم فروش ماهانه در اروپا طی ژانویه ۲۰۲۳ قرار گرفت، طی این بازه‌ی زمانی در این بازار ۳۲ درصد فروش کمتر نسبت به ژانویه ۲۰۲۲ را تجربه کرد.

حدود یک ماه قبل جیم رایان، مدیرعامل و رئیس بخش سرگرمی تعاملی شرکت Sony ادعا کرد که دوران کمبود عرضه‌ی پلی استیشن ۵ نسبت به تقاضای بازار، به پایان رسیده است.

طی روزهای اخیر اخباری منتشر شد که بازتاب‌دهنده‌ی همین موضوع بود؛ از تقریبا دو برابر شدن فروش PS5 در بریتانیا طی ژانویه ۲۰۲۳ نسبت به ژانویه ۲۰۲۲ و صدرنشینی پلی استیشن ۵ در جدول فروش ماهانه‌ی کنسول‌ها در آمریکا طی ژانویه ۲۰۲۳ تا ثبت بهترین فروش هفتگی PS5 در ژاپن بعد از نخستین هفته‌ی عرضه‌ی کنسول.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید