تمدید زمان تحقیقات اداره تنظیم رقابت انگلیس درباره معامله اکتیویژن و مایکروسافت

اداره تنظیم رقابت انگلیس اعلام کرد که مدت‌زمان تحقیقات این شرکت راجع به معامله‌ی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، هشت هفته تمدید شده است.

سازمان رقابت و بازار (CMA) بریتانیا زمان فاز دوم تحقیقات عمیق خود از معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تمدید کرده است. اداره تنظیم رقابت انگلیس از ماه ژوئیه سال گذشته تحقیق درباره‌ی معامله را کلید زد؛ تا متوجه شود آیا این ادغام باعث آسیب به رقابت می‌شود و درنهایت به مشتریان ضرر می‌زند یا نه. در ماه اکتبر این سازمان اعلام کرد معامله وارد فاز دوم تحقیقات شده است.

یکی از نگرانی‌های CMA این است که آیا این معامله می‌تواند روی قابلیت پلی استیشن برای رقابت تأثیرگذار باشد یا خیر. در آن موقع سازمان نام‌برده روز ۱۰ اسفند (۱ مارس) را زمان انتشار گزارش نهایی و تصمیم خود راجع به ادغام مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد تعیین کرده بود. اما حالا سازمان رقابت و بازار می‌گوید زمان تحقیقات هشت هفته تمدید شده است و به طرز جالبی افزوده «دلایل خاصی وجود دارد که گزارش نهایی در بازه‌ی مرجع نمی‌تواند آماده و منتشر شود».

مارتین کولمن، رئیس گروه تحقیقات توضیح داد: «در اتخاد این تصمیم‌، گروه تحقیقات به گستردگی و پیچیدگی این تحقیقات و نیاز به درنظرگرفتن حجم عظیمی از شواهد درکنار اسناد ارائه‌شده فرست‌پارتی و تردپارتی توجه داشت؛ همین‌طور به لزوم اختصاص دادن زمان کافی برای درنظر گرفتن کامل و مناسب نظرات در پاسخ به یافته‌های موقت گروه در زمان مناسب به هدف رسیدن به تصمیم نهایی کاملا منطقی در چارچوب زمانی قانونی».

اکنون زمان نهایی اعلام گزارش CMA روز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۲۶ آوریل) است؛ هرچند این سازمان گفته هدفش این است که در سریع‌ترین زمان و قبل از این تاریخ تحقیقات را تکمیل کند. گفتنی است به‌تازگی کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که قصد دارد با طرح یک شکایت از خرید ۶۸.۷ میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت جلوگیری به عمل بیاورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد نقطه ها داخل مربع را بنویسید